Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 26.02.2020, 11:26

Меню сайту
Категорії розділу
Аналіз діяльності [8]
1
Структура методичної роботи [3]
2
Програма розвитку [1]
3
Нормативно-правова база [16]
Інноваційна діяльність [4]
Національно-патріотичне виховання [20]
Скарбничка керівника гуртка [24]
План роботи [1]
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 402
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Методичні орієнтири » Аналіз діяльності

Аналіз методичної роботи

На виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Розпорядження Кабінету міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», Програми розвитку системи освіти Київської області, Програми розвитку системи освіти Ставищенського району, наказу відділу освіти Ставишенської РДА від 25.06.2018 року № 229 «Про підсумки науково-методичної роботи з педагогічними працівниками закладів освіти Ставищенського району в 2017/2018 навчальному році», наказу Ставищенського РЦДЮТ від 05.09.2017 року № 45 «Про організацію та зміст науково-методичної роботи з педагогічними кадрами в 2017/2018 навчальному році», згідно з Положенням про методичний кабінет Ставищенського РЦДЮТ науково-методична робота спрямована на вдосконалення системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, створення умов для навчання й саморозвитку особистості впродовж усієї професійної діяльності, модернізацію змісту діяльності в умовах реформування системи освіти.

2017/2018 навчальний рік став завершальним в питанні реалізації проектів Програми розвитку «Ставищенський РЦДЮТ в інноваційному поступі суспільства: 2016/2018 р.р.»: «Досвічений педагог» (кер.І. Головатюк), «Виховна робота» (кер. Ю. Даниленко), «Учнівське самоврядування» (кер.І. Номерчук), «Імідж та комфорт» (кер. Н. Будакова). Основна діяльність закладу протягом трьох років зосереджувалась на формуванні інноваційного освітнього простору системи позашкільної освіти Ставищенського району, створенні умов для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді, модернізації освітнього процесу.

У 2017/2018 навчальному році методична робота спрямовувалась на реалізацію науково-методичної проблеми «Формування життєвих компетентностей вихованців засобами позашкільної освіти». Сформована структура методичної роботи базується на діагностично-прогностичній основі з урахуванням рівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Протягом року в рамках науково-методичної проблеми працювали: методична рада, педагогічна рада, методичне об’єднання керівників гуртків, педагогічна студія «Діалог» для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів ЗЗСО району.

Крім колективних форм широко використовувались індивідуальні форми методичної роботи: наставництво, курсова підготовка, самоосвіта, індивідуальні консультації, участь в районних, обласних науково-методичних заходах, участь в фахових конкурсах, створення портфоліо педагогів, огляд фахової літератури, створення методичної продукції та ін.

Важливу роль у забезпеченні дієвості методичних заходів належить засіданням методичної ради, на яких у плановому порядку розглядалися питання надання практичної допомоги педагогам закладу в інноваційній діяльності, підготовці методичних матеріалів, поширення передового педагогічного досвіду.

У минулому навчальному році методичною радою Ставищенського РЦДЮТ розглянуто і схвалено методичні матеріали педагогічних працівників закладу:

- навчальна програма гуртка «Літературна творчість» (основний рівень навчання) – укладач Кулікова Г.І.;

- науково-методичні розробки, які подавалися для участі у фахових конкурсах з різних напрямів позашкільної освіти: творчий проект «Виготовлення мотора-генератора Бедіні» (автор Коломієць О.О.), «Навчальна програма театру ляльок» (автор Заболотня Л.П.), «Навчальна програма гуртка «Фантазія і природа» (автор Кулібаба Т.А.).

У 2017/2018 навчальному році пройшли експертизу науково-методичної ради КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» методичні матеріали педагогічного досвіду, які схвалено і занесено до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» та представлено на обласній виставці «Освіта Київщини»: навчальна програма «Фантазія і природа», автор Т. Кулібаба (схвалено НМР КВНЗ КОР «Академiя неперервної освiти», протокол №2 від 02.02.2017р.).

Належна увага в 2017/2018 навчальному році приділялась роботі педагогічної ради, на засіданнях якої розглядалися актуальні питання розвитку позашкільної освіти в рамках Концепції «Нова українська школа», організації навчально-виховного процесу гуртків. Педагогічна рада в закладі це постійно діючий діалог за круглим столом із навчально-виховних завдань гуртків, дискусійне середовище для обміну думок і вироблення окремих позицій і рекомендацій для реформування позашкільної освіти в сучасних умовах. Для активізації роботи засідання педагогічної ради проводилися в нестандартних формах, найбільш доцільних відповідно до специфіки конкретної навчально-методичної теми та умов роботи закладу, запитів, інтересів та рівня професійної компетентності педагогічного колективу.

Згідно з річним планом роботи в рамках діяльності методичного кабінету протягом року функціонувало методичне об’єднання керівників гуртків (керівник: методист з позашкільної освіти І. Головатюк) з метою поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки керівників гуртків. Під час роботи методичного об'єднання керівників гуртків практикувалися переважно активні форми роботи, спрямовані на формування якісно нового педагога-позашкільника, здатного сформувати у вихованців базові компетенції, успішного і компетентного, готового до інноваційних змін, які знайшли обгрунтування в Концепції Нової української школи. Слід відзначити, що переважна більшість засідань методичного об’єднання мали практичний характер з використанням активних та інтерактивних технологій: ділові ігри, методичні діалоги, практичні заняття, презентації, моделювання педагогічних ситуацій та навчальних занять. Робота з молодими педагогами в 2017/2018 навчальному році була спрямована на створення умов для їх професійного зростання. Новопризначеним педагогам надано консультативну та адресну методичну допомогу щодо календарно-тематичного планування програмового матеріалу, особливостей методики проведення навчального заняття, ведення журналу планування та обліку роботи гуртка тощо.

Вибір педагогами пріоритетних форм підвищення кваліфікації та самоосвіти визначається переважно курсами підвищення кваліфікації. У рамках атестації протягом 2017/2018 навчального року курсами підвищення кваліфікації охоплено 3 педагогів закладу, які пройшли підвищення кваліфікації в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Атестація педагогічних працівників проводиться згідно з чинними нормативно-правовими документами. Методичним кабінетом здійснюється організаційно-методичний супровід атестації педагогів розроблено методичні рекомендації, забезпечено роботу консультаційного пункту, проведено інструктивно-методичні наради, здійснено оцінку діяльності педагогічних працівників, які атестуються.

Відповідно до змісту науково-методичної роботи з педагогічними кадрами методичний кабінет здійснював розвиток їх професійної компетентності шляхом залучення до участі в обласних та Всеукраїнських науково-методичних заходах, що проводилися РМК відділу освіти Ставищенської РДА, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та НЕНЦ. Активізувалася робота щодо пошуку, виявлення та підтримки творчо працюючих педагогів закладу. Варто відзначити зростання результативності педагогів в професійних і фахових конкурсах в 2017/2018 навчальному році. Педагоги взяли участь у 5 професійних конкурсах обласного та Всеукраїнського рівня та вибороли призові місця: в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти (І місце- керівник гуртка Т. Кулібаба , лауреат - керівник гуртка С.Колісник), в обласному конкурсі на кращий навчально-методичний матеріал з науково-технічної творчості (ІІ місце – керівник гуртка О. Коломієць), в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році (І і І місця – керівник гуртка Т.Кулібаба, І місце – керівник гуртка С. Колісник); у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю у 2017році (І місце - керівник гуртка Т. Кулібаба).

Здійснюється комплекс заходів, спрямованих на пошук, навчання і розвиток обдарованих дітей, а також створення умов для їхнього творчого самозростання. Близько 500 вихованців Центру взяли участь в 30 обласних масових заходах з дітьми та учнівською молоддю по 6 напрямах позашкільної освіти: науково-технічному, художньо-естетичному, еколого-натуралістичному, туристсько-краєзнавчому, військово-патріотичному, гуманітарному. Аналіз кількісних та якісних показників щодо участі вихованців в обласних та Всеукраїнських масових заходах дозволяє простежити як позитивні зміни, так і виявити проблеми, що потребують вирішення.

Виховна робота у Ставищенському районному центрі дитячої та юнацької творчості (культорганізатори Л. Дишлюк, Ю. Даниленко) здійснюється за програмою «Моє завтра починається сьогодні» і реалізується за напрямами: туристсько-краєзнавчим «Стежками рідного краю»; національно-патріотичним «Ми – українці!»; профорієнтаційним «Крокуємо у майбутнє»; морально-етичним «Перлини духовності»; інтелектуальним «Хочу все знати!»; превентивним «Твоє життя – твій вибір»; родинно-сімейним «Домашнє вогнище родинне – оселя наша і сім’я»; екологічним «Земля квітучої краси»; художньо-естетичним «Світ моїх захоплень»; оздоровчим «В здоровому тілі – здоровий дух». В рамках програми протягом року для вихованців ЦДЮТ було проведено 34 заходи. Традиційними стали ігрові марафони, масові заходи: «Посвята в гуртківці», до Дня гідності та свободи, «Повір у себе» (до дня людей з обмеженими можливостями), новорічні свята, командні чемпіонати з інтелектуальних ігор, свято Масляної, свято Весни, районне свято « Майбутнє твориться сьогодні».

  • робота в закладах загальної середньої освіти району (методист з виховної роботи І. Номерчук) організовується згідно Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, виховних програм навчальних закладів, класних колективів та програм і проектів роботи з батьківською громадськістю.

Протягом нинішнього навчального року проведено 3 засідання педагогічної студії «Діалог» для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти району.

  • нинішньому навчальному році у рамках діяльності Районної асоціації дитячих організацій Ставищенщини «Крона» по чотирьох напрямках («Почни з себе», «Ерудит», «Світ захоплень», «Краєзнавець») було проведено 7 виховних справ.

Проведено три засідання Координаційної ради РАДОС «Крона».

Представники органів районного учнівського самоврядування взяли участь в обласних зборах лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді, в роботі Обласної ради дітей Київщини (ділова зустріч депутатів Обласної ради дітей Київщини з представниками Головного територіального управління юстиції в Київській області з теми «Я – громадянин правової держави» 15.03.2018), у Саміті проактивних «Б. У. М. – Бажай. Удосконалюй. Мотивуй» із 02 по 04.05.2018 року.

Учні та педагоги загальноосвітніх навчальних закладів протягом року були активними учасниками та переможцями близько 20 районних, обласних та Всеукраїнських творчих конкурсів: конкурсів малюнків та плакатів, поетичних та екологічних конкурсів, профорієнтаційних заходів, конкурсів в рамках діяльності учнівського самоврядування. Найактивнішими учасниками цих заходів стали колективи Ставищенського НВК № 2, Ставищенський НВК № 1, Розкішнянський НВК, Красилівський НВК та Гейсиська ЗОШ І-ІІІ ступенів: обласний етап Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Загадкове життя домашніх улюбленців» - І місце – Бондаренко Соломія, учениця Кривецької ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Гаркавлюк В.Є.; обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» – ІІІ місце – Осіпова Світлана, учениця Кривецької ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Гаркавлюк В.Є.; Всеукраїснький поетичний конкурс «Зерна доброти» - ІІІ місце – Кононок Богдан, учень Красилівського НВК, керівник Кравець П.О.; обласний конкурс шкільного малюнка «Я маю право» - ІІ місце – Однорог Марина, учениця Гостромогильського НВК, керівник Бабенко О.М., Мілончикова Ольга, учениця ОЗНЗ «Іванівський НВК», керівник Гривас М.П.

Діти та педагоги Ставищенщини не стояли осторонь обласних та Всеукраїнських акцій: підтримали обласні акції «Подарунки дітям АТО до дня Святого Миколая», Всеукраїнську громадську соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій «Зробимо Україну чистою», ХІІІ Всеукраїнську благодійну акцію Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», що пройшла під гаслом: «Почуй світ», зібравши 8629 грн.

Достатня увага приділяється створенню умов для повноцінного функціонування методичного кабінету як інформаційно-методичного центру. Ефективно функціонує веб-сайт закладу, забезпечено зв'язок із сайтами усіх навчальних закладів району та області. Зростає активність педагогічних працівників в оволодінні мультимедійними засобами навчання.

Поряд з позитивними тенденціями в методичній роботі закладу виявлено і проблеми для подальшого вирішення:

1. удосконалення системи методичної роботи в рамках реалізації Концепції Нової української школи;

2. удосконалення роботи з обдарованими дітьми, щодо участі в обласному та Всеукраїнському етапах масових заходів з дітьми та учнівською молоддю;

3. налагодження системи проходження курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників-сумісників;

4. розробка педагогами закладу власних науково-методичних та дидактичних матеріалів (методичні рекомендації, програми, посібники тощо.

 

Категорія: Аналіз діяльності | Додав: leonivna8 (10.02.2019)
Переглядів: 88 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Хмаринка тегів
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський ЦДЮТ © 2020