Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 20.09.2020, 01:10

Меню сайту
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 413
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

РАЙОННА АСОЦІАЦІЯ ДИТЯЧИХ ОРГАНІЗАЦІЙ СТАВИЩЕНЩИНИ "КРОНА”


Всім відоме та зрозуміле бажання дітей об’єднуватися в групи,  організації для активної творчої діяльності, для максимального задоволення інтелектуальних,  фізичних інтересів безпосередньо не пов’язаних з обов’язковим навчанням і саме таких, які найбільш доступні та привабливі школярам.

   До 1998 р. в нашому районі існували ряд дитячих організацій та товариств, які були осередками СПОУ (Спілки піонерських організацій України) та АУОК (Асоціації учнівський організацій Київщини), але їхня виховна діяльність зводилася лише до проведення традиційних, тематичних виховних справ. Не існувало цілеспрямованого, прогнозованого виховного процесу, як і не існувало механізмів самовідтворення та самовдосконалення в рамках діяльності цих організацій.  Поле їх діяльності в останні роки було настільки бідним, що призвело до самоізоляції та примітивізму в роботі цих організацій.

   В 1998р. начальник відділу освіти Ставищенської районної держадміністрації Осадчий І.Г. виступив ініціатором створення в межах Ставищенської району повноцінного простору соціальної активності учнівської молоді, який повинен:

-  розширити можливості учнівської молоді для реалізації своїх прав на соціальну творчість;

-  за природою та особливостями функціонування бути близьким до внутрішнього світу дитини;

- легко змінюватися відповідно до змін реального соціального середовища та мати механізм активного впливу на нього;

-  мати внутрішні механізми самовідтворення;

-  легко піддаватися педагогічному керівництву.

Осередки (організації, товариства, клуби) об’єднаналися в єдину Асоціацію під назвою Районна асоціація дитячих організацій Ставищенщини «Крона».

На першій установчій конференції був затверджений Статут РАДОС «Крона», обрані органи учнівського самоврядування,  оголошено конкурс на емблему, девіз та гімн Асоціації.

В Статуті Асоціації передбачено  на початку навчального року на конференції делегатів визначати сукупність основних напрямків діяльності Асоціації на даний навчальний рік. Так, основні напрямки діяльності РАДОС «Крона» в 2009-2010рр :

 1. «Ерудит» основна мета - розвиток та підвищення інтелектуального рівня школярів, розширення кругозору,  організація наукових досліджень тощо

 2. «Почни з себе» основна мета - виховання культури поведінки та спілкування з однолітками, батьками,  засвоєння учнями правил сучасного етикету, пропаганда здорового способу життя.

3.  «Світ захоплень» основна мета - змістовне та цікаве проведення дитячого дозвілля,  організація  свят, ігор,  турнірів,  конкурсів та фестивалів, виховання у школярів основ естетичної культури.

4.  «Краєзнавець» основна мета -  вивчення історії та культури рідного краю, звичаїв та обрядів українського народу; організація активної  туристської діяльності.

5. «Перші старти» основна мета - пропаганда занять фізкультурою та спортом серед учнів навчальних закладів, організація шкільних та районних спортивних   змагань.

    Головним      керуючим    органом    РАДОС    «Крона»    є    Координаційна       рада, до якої  входять представники   23 навчальних закладів району. Координаційна рада складається  з  4-х центрів:

-  центр партнерських відносин;

-  центр навчання та дисципліни;

-  центр здоров’я, дозвілля та туризму;

-  центр інформації.

 На засіданнях Координаційної ради, які проходять 3-4 рази на рік, обговорюються та вирішуються важливі питання життєдіяльності та функціонування Асоціації.

        Представники від Координаційної ради входять до Обласної ради дітей Київщини, беруть активну участь в обласних сесіях, зборах,  в роботі літньої школи лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді Київщини.

Шкільні дитячі організації та товариства організовують свою діяльність самостійно, згідно свої планів роботи, діють за власними статутами, мають власну організаційну структуру.

Щоб розроблена виховна система району не залишилася мертвою схемою чи не припинила своє існування через короткий проміжок часу, в районі розроблений механізм її постійного самовідтворення та самовдосконалення.

Організаційною формою діяльності РАДОС «Крона» є гра,  яка триває на протязі навчального року і передбачає проведення цілого ряду етапів, які завершуються турнірами та змаганнями,  фестивалями та експрес-іграми.

На початку кожного навчального року кожна дитяча організація та товариство одержують план роботи РАДОС «Крона» на поточний навчальний рік.

Важливо те, що шкільні дитячі організації та товариства відповідно до власних статутів, організовують діяльність у кожному з п’яти напрямів самостійно, лише узгоджуючи початок та кінець акції, щоб мати можливість взяти участь у районних виховних справах з відповідного напряму – представити свої здобутки, позмагатися, поспілкуватися з однолітками.

         За результатами проведеної роботи та участі у районній виховній справі кожна шкільна дитяча організація отримує  відповідний рейтинговий бал (від 1 до 23, за кількістю навчальних закладів у районі). Участь у таких справах є добровільною, але, як показує практика, ігнорування хоча б одного з них робить марними сподівання на загальний успіх у районній грі, адже у рейтинг організації у такому разі заноситься нуль балів. Тому всі навчальні заклади стовідсотково беруть участь у районних виховних справах .

Команди, які вибороли 1-3 місця нагороджуються дипломами відділу освіти та цінними подарунками.

Переможцем загальнорайонної гри є шкільні дитячі організації, які були переможцями на більшості етапів протягом навчального року. Підсумки гри підбиваються наприкінці кожного року на конференції РАДОС «Крона» і оголошуються на великому театралізованому святі, приуроченому Міжнародному Дню захисту дітей.

         У цьому святі беруть участь делегації від усіх навчальних закладів району (по 20-25 учнів), а також представники органів державної влади, сільські голови, керівники сільськогосподарських та промислових підприємств, фермери, підприємці, керівники партійних осередків та громадських організацій, фондів тощо. Заключне свято вже традиційно складається з урочистої та розважальної частини. Під час урочистої частини проходить нагородження переможців загальноосвітньої гри «Світ дитинства», організовується святковий концерт, в якому беруть участь кращі учні та колективи, які відзначилися протягом навчального року, а після урочистостей всі діти  відвідують унікальний «Парк розваг», у якому на різноманітних «станціях-атракціонах» можуть виконати  цікаве завдання і отримати приз.

Координує діяльність Асоціації методист з питань виховної роботи Ставищенського Центру дитячої та юнацької творчості.

Сценарій виступу кожного виховного заходу, художнє та музичне оформлення залу готують педагогічні працівники ЦДЮТ.    

Органи  учнівського  самоврядування  тісно  співпрацюють  з   відділом освіти райдержадміністрації, відділом сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, селищною радою, батьківською громадськістю.   

13 січня 2006 року Ставищенським районним управлінням юстиції було зареєстровано місцеву дитячу громадську організацію «Асоціація дитячих організацій Ставищенського району «Крона».

         24 травня 2008 року на районному святі «Світ дитинства», присвяченому 10-ій річниці створення РАДОС «Крона», була підписана угода про співпрацю між головою Координаційної ради РАДОС «Крона», начальником відділу освіти Ставищенської РДА та головою Ставищенської районної ради батьківської громадськості . 

Таким чином, розробка та впровадження в практику роботи сучасної моделі дитячої громадської організації в межах сільського адміністративного району   розширило поле соціальної активності учнівської молоді та отримало в своє розпорядження дієвий механізм опосередкованого педагогічного керівництва учнівською громадськістю, що дає змогу організувати цілеспрямований та прогнозований виховний процес в навчальних закладах району.

                                                       

Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Хмаринка тегів
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський ЦДЮТ © 2020