Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 28.03.2024, 19:43

Меню сайту
Категорії розділу
Структура діяльності [4]
Методичне забезпечення [2]
Робота з дітьми [5]
Робота з педагогами [5]
Робота з батьками [6]
Це цікаво знати [4]
Пізнай себе [2]
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Чим приваблює школярів Центр дитячої та юнацької творчості ?
Всього відповідей: 399
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Психолог і Я » Пізнай себе

Пізнай самого себе

Юний друже - ця сторінка для тебе!

Давньогрецький  мудрець Сократ закликав:

«Пізнай самого себе» .

Як ви  гадаєте, чому він наголошував на цьому?

Що означає пізнати самого себе?

Для того, щоб  стати моральною і вихованою людиною, необхідно   добре знати самих себе, але немає нічого незвичайного, що ми маємо недоліки. Крім  того, треба знати чи хоча б уявляти,  якими ви хотіли б стати, до чого ви прагнете, що для вас означає поняття «вихована людина». Тільки   в такому випадку, порівнюючи себе з вашим  ідеалом,  ви зможете побачити, що вам слід вдосконалювати  в собі, й визначити, як це слід робити.

Шлях до самопізнання в кожного свій, але розпочинати його  слід з аналізу  своїх вчинків, поведінки та оцінки їх, або ж зі спостереження за собою.

Людина може самовдосконалюватися лише тоді, коли,  спостерігаючи за собою, намагається сформувати  самооцінку. Самооцінка - формування  певного ставлення до  своїх позитивних рис  (переваг) та  недоліків.

Коли людина, усвідомлюючи свої позитивні риси, об'єктивно і рішуче, критично ставиться до своїх недоліків, на цій основі формує реальні життєві плани щодо культурного, морального, фізичного, інтелектуального - така позиція є найсприятливішою для самовдосконалення. Чим раніше замислиться людина над тим, якою вона хоче або повинна бути, тим більше у неї буде можливостей і часу для того, щоб наблизитися до свого ідеалу. І чим раніше вона стане на шлях самовдосконалення, тим більше їй  вдасться по ньому пройти.

Оберіть одне з наведених  висловлювань і поясніть, як ви його розумієте. Сформулюйте, яке моральне правило випливає  зі змісту висловлювання.

 

1. Скільки чеснот у людини, стільки і вад. Ніхто не народжується без вад. Але порочним стає той, хто їх терпить. (З давньоіндійського епосу)

 

2. Особистість людини - це сад, а наша воля - його садівник. (Вільям  Шекспір,англійський поет 17ст. )

 

3. Сократ напередодні страти попросив якогось  музиканта навчити його  грати на лірі одну пісню. «Для чого, - запитав той, - якщо ти однаково помреш?!» - «Щоб знати її перед смертю», - відповів Сократ.

 

4. Життя довге, якщо воно повне... Вимірюймо його вчинками, а не часом (Давньоримський філософ Сенека).

 

Вміти творити саму себе - одна із найнезбагненніших здібностей людини. Проте важливо зайнятись цим вчасно, у дитинстві та юності - коли попереду ще все життя. І тоді життєвий шлях буде таким, який ви оберете для себе, яким ви зробите його самі .


Найголовніше - це бажання досягти своєї мети і систематична робота щодо її здійснення.

 У всіх народів завжди вважалося, що головне багатство розумної й щасливої людини - час, яким вона вміє розпоряджатися. Ознайомтеся з думками видатних людей з цього приводу. Оберіть одне з висловлювань, що сподобалося вам найбільше, та поясніть його:

1.Одне сьогодні коштує  двох завтра (Один  з «батьків-засновників» США Бенджамін Франклін).

2. Слово «завтра» придумано для людей  нерішучих і для дітей (Російський письменник  другої половинні  IX  - початку XX ст.  Іван Тургенєв).

3. Відстрочка - це крадійка часу (Швейцарський  філософ і психолог XX cт. Карл-Густав Юнг).

4. Якщо хочеш мати мало часу, нічого не роби (Російський  письменник другої половини XІX - початку XX ст. Антон Чехов).

 

Оцініть себе з погляду цілеспрямованості та наполегливості. Для цього  якомога відвертіше дайте відповіді на запитання й оцініть себе:

а) Чи намагаєтеся ви відкладати свої справи на завтра?

ніколи (1 бал); іноді (3 бали); часто (5 балів); завжди (7 балів).

б) Якщо можна нічого не робити, чи прагнете ви цього?

ніколи (1 бал); іноді (3 бали); часто (5 балів); завжди (7 балів).

в) Чи намагаєтеся ви придумати другорядну справу, аби тільки не робити основну?
ніколи (1 бал); іноді (3 бали); часто (5 балів); завжди (7 балів).

г) Скільки часу в середньому ви проводите біля телевізора?
до 1 години (1 бал); від 1 до 2,5 години (3 бали); від 2,5 до 4-х годин (5 балів); понад 4 години (7 балів).

д)  Чи є ваш найкращий друг (подруга) хронофагом (людиною, що краде  чужий час)?

ні (1 бал);  певною мірою (3 бали); швидше так (5 балів); так (7 балів).

 

Підрахуйте бали.

Якщо ви набрали до 15 балів, вам є чим пишатися. Ви цілеспрямована  людина, а отже, вас очікує цікаве життя.

Якщо сума становить від 16 до 25 балів, вам є над чим працювати. Потрібні термінові заходи для того, щоб дати лад вашому життю. Постарайтеся витрачати ваш час на справу, інакше в майбутньому ви матимете проблеми із навчанням, а потім із професією, роботою, зарплатою.

Якщо сума перевищила 25 балів, радимо серйозно замислитися над своїм  майбутнім. Ви, найімовірніше, уже зараз маєте великі складності із навчанням, непрості стосунки із батьками та школою. І якщо ви не зміните ставлення до часу, до справи, то головні проблеми у вас попереду.

Отже, будь-яка людська вада може бути усунена або принаймні приглушена, а  будь-яка позитивна людська властивість - розвинена. Для того, щоб стати  кращим, треба просто знати себе і прагнути самовдосконалення. Важливо також пам'ятати: щоб досягти великого, треба  починати з малого.

Використані матеріал сайту: http://school.xvatit.com/index.


Пізнай себе!

Про що говорять ваші улюблені та нелюбимі кольори

(за методикою Люшера)

Перш ніж розпочати розмову про кольори, подумайте, який колір ви поставите на перше місце, а який відсунете на останнє:

·       сірий,

·       блакитний,

·       зелений,

·       червоний,

·       жовтий,

·       фіолетовий,

·       коричневий,

·       чорний.

Сірий

Якщо ви віддаєте перевагу сірому кольору - ви свідомо відмежовуєтеся від зовнішніх впливів, щоб зберегти ідеальний спокій і внутрішню стабільність. Якщо сірий колір для вас на останньому місці - ви - особа, скоріше, агресивна, дуже діяльна та захоплена. Ви прагнете до яскравих вражень.

Блакитний

Блакитний колір - це символ вразливості, прихильності, вірності. Той, хто поставив його на перше місце, у хвилини невдач легко засмучується. Якщо ви рішуче відкидаєте блакитний колір, то це означає внутрішнє занепокоєння та бажання змін, які допоможуть позбутися депресії та пасивності.

Зелений

Той, хто поставив цей колір на перше місце, прямолінійний, виявляє тенденцію до ідеалізації самого себе, одночасно маючи схильність «насильно поліпшувати інших». Людина, яка рішуче відкинула зелений колір, часто скаржиться на те, що навколишні занадто багато чого від неї вимагають.

Червоний

Якщо ви розміщуєте червоний колір на першому місці, то це означає, що ви, хочете інтенсифікувати свої емоційні почуття. Усі, хто виключає червоний колір, роблять це в основному тому, що відчувають ворожість до агресивності.

Жовтий

Той, хто розміщує жовтий колір на першому місці, виявляє прагнення до незалежності та надію на щасливе життя. Супротивникам цього кольору не вистачає стабільності та психологічної самостійності.

Фіолетовий

Той, хто любить фіолетовий колір, створює навколо себе атмосферу гармонії та згоди, однак нерідко відчуває нерішучість, приймаючи рішення. Той, хто розміщує фіолетовий колір на останньому місці, висловлює несвідому тугу за чуттєвими переживаннями.

Коричневий

Як улюблений колір, він означає сильну потребу у відпочинку та розслабленні. Як нелюбимий колір він означає те, що ви рішуче відкидаєте будь-яку повсякденність.

Чорний

Той, хто розміщує чорний колір на першому місці, часто зазнає поразок у двобоях з долею. Якщо ви розміщуєте чорний колір на останньому місці, ви не збираєтеся ні від чого відмовлятися, але тим самим ризикуєте, очікуючи від життя занадто багато.

 

Виконай іще одне завдання!

Вчені встановили, що якщо з двох півкуль провідною є права півкуля мозку, то у людини переважає емоційна сфера. Якщо провідною являється ліва півкуля, то у людини аналітичний склад розуму переважає над емоційністю.

Пропонований тест якраз і дозволяє виявити провідну півкулю. Це є ознакою природженою і, як правило, не міняється до кінця життя. Правда, потрібно враховувати, що при сильному хвилюванні провідні півкулі можуть змінюватися: ліва на праву і навпаки.

Переплетіть пальці рук і ви помітите, що зверху завжди виявляється один і той же палець, якщо лівий - ви людина емоційний, правий - у вас переважає аналітичний склад розуму.

Спробуйте «прицілитися», вибравши собі мішень і дивлячись на неї через своєрідну мушку - олівець або ручку. Праве провідне око говорить про твердий, наполегливий, більш агресивний характер, лівий - про м'який і поступливий.

Якщо при переплетенні рук на грудях нагорі виявляється ліва рука, то ви здатні до кокетування, права - схильні до простоти і простодушності.

Якщо зручніше плескати  правою рукою, можна говорити про рішучий характер, лівою - ви часто вагаєтеся, перш ніж прийняти рішення.

Використані матеріали сайту: http://meqasite.in.ua/48745.pisnajj - sebe

 

Пізнавай себе та самовдосконалюйся!

З найкращими побажаннями психолог

Світлана Анатоліївна Колісник

Категорія: Пізнай себе | Додав: leonivna8 (08.11.2012)
Переглядів: 9188 | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський комунальний заклад позашкільної освіти "КРОКУС" © 2024