Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 03:40

Меню сайту
Категорії розділу
Структура діяльності [4]
Методичне забезпечення [2]
Робота з дітьми [5]
Робота з педагогами [5]
Робота з батьками [6]
Це цікаво знати [4]
Пізнай себе [2]
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 451
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Психолог і Я » Це цікаво знати

Як перестати ображатися?

Як перестати ображатися?

Юний друже!

Звільнись від образ, які можуть тебе переслідувати у повсякденному житті.

Запам'ятай рецепти на всі випадки життя

Кожен знає, як можуть шкребти на душі кішки, коли ми відкриваємо двері і впускаємо образу. Впустити її легко, тільки вигнати складніше. 

Виникає образа, як правило, коли дії оточуючих не збігаються з нашими очікуваннями.

Хотіли, щоб допомогли, а від нас відвернулися. Чекали, що оцінять, а отримали байдужість. Тільки люди ж всі різні. Що природно для одного, не завжди аксіома для іншого. Отже, вплинути на ситуацію, виходить, потрібно змінити своє ставлення до неї.

Давайте для початку визначимося з нашими очікуваннями. Звідки вони беруться? Частіше за все ми просто вважаємо, що хтось нам щось повинен.

Розглянемо для прикладу знайому всім ситуацію. Бабуся увійшла до переповненого вагону метро, місцем ніхто не поступається. Що  ж відбувається далі? Правильно, обуренню немає меж. Інший варіант: не встигла бабуся увійти, як відразу юнак чи молода дівчина встали і запропонували їй сісти. І що - радість? Ні, адже так і повинно бути.

А тепер на хвилину уявимо: не знає бабуся, що хтось повинен поступитися їй місцем. Місцем не поступилися. Буде образа? Ні. А на кого ображатися, якщо вагон переповнений? Несподівано чоловік встає і пропонує бабусі сісти. Яка реакція? Та справжнісінька радість! Адже ніщо цього не віщувало.

Отже, рецепт № 1

Хочете назавжди позбутися  почуття образи та розчарування запам'ятайте: ніхто вам нічого не повинен. Спробуйте пригадати якусь останню образу, програти в пам'яті ту ситуацію, але вже зі знанням, що вам ніхто нічого не винен. Ну як, ще прикро? Чим частіше обдумувати ситуації в яких ви ображалися, тим легше буде вам залишити образу. А потім і в голову не прийде, що на таке можна ображатися.

Звідки ще з'являються образи? Від нашої звички все емоційно перебільшувати та драматизувати. Ось, наприклад, ваш вірний друг  сказав щось наприємне, та ще й у присутності колег. Що в думках у Вас? «Яке він мав право підвищувати на мене голос, та ще й при всіх?!! Він же принизив мене, образив!» А якщо відкинути всі емоції і просто сухо констатувати факти - що сталося? Товариш голосно розмовляв з вами, поруч стояли люди. Вже не так образливо?

У вашого товарища, можливо, і в думках не було принижувати вас. Просто він спочатку робить, а потім думає, до того ж не вміє контролювати свої емоції. А це вже його проблеми, нехай сам із ними розбирається. І потім, пам'ятаєте рецепт № 1? Зовсім він не повинен дбати про ваші почуття. Це його вибір. А у вас є свій. Задумайтеся чи він є вірний друг?

Запам'ятовуємо рецепт № 2

Відкидаємо всі емоції, розбиваємо подію на декілька частин і дивимося, що залишається в сухому залишку. Звичайно, це абсолютно нейтральні дії, на які і ображатися-то несерйозно. Спробуйте програти таким чином ще якусь образу. Практика, практика і ще раз практика.

Рецепт № 3

Схожий на попередній. Тут також необхідно відкинути свої емоції і співрозмовника, а ще запастися віртуальним перекладачем. Наприклад, якщо в натовпі хтось кинув вам услід: «Куди прешся!», необхідно виставити режим перекладу з хамського на інтелігентний. Тоді вийде щось на кшталт «Перепрошую, але це була моя нога, і мені дуже боляче». На що тут ображатися? Навпаки, можна поспівчувати.

Рецепт № 4

Якщо образою ви реагуєте на колючі зауваження на вашу адресу, саме час згадати відому фразу: «Хочеш уникнути критики нічого не роби, нічого не говори і будь ніким» . Отже ті ж  шпильки - швидше за все, ознака того, що ви не стоїте на місці і чогось домоглися в житті. А чим вище будете підніматися, чим успішнішими станете, тим більше почуєте критики. І ображатися тут нема на що, пишайтеся собою!

В тій же ситуації допоможе рецепт № 5

Просто уявіть, що ваші кривдники маленькі діти. Вони хочуть позлити вас для того, щоб привернути до себе увагу.  Чи будете  ви  ображатися на дітей? Ви ж доросла людина. Хіба вам не здаються їх спроби кумедними і смішними?

        Рецепт № 6

Постарайтеся подивитися на образу неначе з майбутнього. Подумайте, чи буде вона так тривожити вас  років через п'ять, десять? А чи багато давніх образ можете зараз згадати? Так ось і ця скоро  буде здаватися дрібницею на тлі головних подій вашого життя. Чи варто тоді хвилюватися?

І, мабуть, найважливіший рецепт № 7

Наступного разу перш, ніж образитися, задумайтеся, навіщо ви це робите і що таким чином отримаєте. Чи зникне ваша проблема від того, що будете хвилюватися? А, можливо, ви використовуєте образу як засіб маніпуляції, щоб домогтися бажаного ...

Забудьте  про образи і  Ваше життя стане яскравішим

З найкращими побажаннями практичний психолог

Світлана Анатоліївна Колісник

Категорія: Це цікаво знати | Додав: leonivna8 (14.11.2013)
Переглядів: 657 | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський комунальний заклад позашкільної освіти "КРОКУС" © 2024