Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 00:57

Меню сайту
Категорії розділу
Фінансова звітність [62]
Вакансії [0]
Доступ до публічної інформації [5]
Звіт директора [7]
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 451
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Публічна інформація » Звіт директора

Звіт директора

Шановні педагоги, батьки та представники громадськості!

Ставищенський районний центр дитячої та юнацької творчості Ставищенської районної ради Київської області в 2017/2018 н.р. спрямовував свою діяльність на навчально-виховну, інформаційно-методичну та організаційно-масову роботу.

1.1. Навчально-виховна діяльність

Ставищенський районний центр дитячої та юнацької творчості Ставищенської районної ради Київської області – комплексний заклад позашкільної освіти, мережа гуртків якого збережена при постійному збільшенні напрямів роботи гуртків. Гуртки навчального закладу 100 % є бюджетними.

Навчальний рік Кількість напрямів роботи гуртків Кількість груп гуртків Кількість вихованців % охоплення
2015/2016 6 40/29 620 26%
2016/2017 6 40/25 685 29,3%
2017/2018 7 47/31 800 34,9%

Ставищенський РЦДЮТ в 2017/2018 навчальному році реалізував завдання позашкільної освіти за такими напрямами:

  • художньо-естетичний – 12 гуртків, 20 груп, 330 дітей,
  • науково-технічний – 6 гуртків, 9 груп, 145 дітей,
  • гуманітарний – 2 гуртки, 4 групи, 65 дітей,
  • еколого-натуралістичний – 1 гурток, 1 група, 15 дітей,
  • туристсько-краєзнавчий – 2 гуртки, 2 групи, 35 дітей,
  • соціально-реабілітаційний – 2 гуртки, 2 групи, 30 дітей,
  • спортивний – 1 гурток, 1 група, 20 дітей
  • військово-патріотичний – 5 гуртків, 8 груп, 160 дітей

В 31 гуртку навчалися діти молодшого віку – 425, середнього – 255, старшого – 120. З них міських – 520 дітей, сільських – 280.

З метою більшого охоплення дітей та підлітків позашкільною освітою, надання зручності для відвідування гуртків дітям з віддалених сіл району, навчальні заняття гуртків за Договорами між Ставищенським районним центром дитячої та юнацької творчості та навчальними закладами проводяться на базі закладів загальної середньої освіти.

В зоні особливої уваги педагогів Центру – залучення до гурткової роботи дітей соціально незахищених категорій.

Групи формувалися згідно Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту навчального закладу та щорічного рішення педагогічної ради «Про комплектацію та наповнюваність навчальних груп». Середня наповнюваність у групах в 2017/2018 навчальному році становила 15 вихованців.

Наявна мережа гуртків відповідала типу навчального закладу, стану фінансування, статутним завданням.

На основі щорічного аналізу, запитів батьків та інтересів учнів, тенденції розвитку сучасного освітнього простору, в 2017/2018 навчальному році оновлювалася і розширювалася мережа гуртків навчального закладу. Почали працювати нові гуртки: «Шахи», «Звитяга», «Оберіг», «Захисник України» та вокальний ансамбль «Асорті».

Протягом року здійснювався комплекс заходів, спрямованих на пошук, навчання і розвиток обдарованих дітей, а також створення умов для їхнього творчого самозростання. Спостерігається позитивна динаміка в підготовці обдарованих дітей до обласних та Всеукраїнських масових заходів з дітьми та учнівською молоддю. Близько 500 вихованців Центру взяли участь в обласних та Всеукраїнських масових заходах по 6 напрямах позашкільної освіти: науково-технічному, художньо-естетичному, еколого-натуралістичному, туристсько-краєзнавчому, військово-патріотичному, гуманітарному. Аналіз кількісних та якісних показників щодо участі вихованців в обласних та Всеукраїнських масових заходах показав стабільний рівень результативності.

№пп Масові заходи (конкурси, змагання) К-ть заходів І місце ІІ місце ІІІ місце
1 Внутрішні заходи 34 19 26 23
2 Районні масові заходи 24 36 24 27
3 Обласні масові заходи 27 11 7 4
4 Всеукраїнські масові заходи 10 3 2 7
5 Участь у них вихованців 2624      

 

Роботи переможців відповідають тематиці конкурсів, вдало продумані, змістовні, мають композиційну цілісність, вирізняються творчим підходом, оригінальністю та естетичним виглядом. З року в рік зростає рівень виконання робіт гуртків художньо-естетичного напряму, які працюють на базі закладу.

В цілому, рівень результативності вихованців закладу в обласних та Всеукраїнських масових заходах у 2017/2018 навчальному році є достатнім.

1.2 Кадрове забезпечення

Навчальний рік Спеціаліст або магістр (повна вища) Бакалавр (базова вища) Молодший спеціаліст (неповна вища) Навчаються у вузах Пенсіонери Викладач-методист
2015/2016 24 2 5 0 0 1
2016/2017 20 0 5 0 0 1
2017/2018 17 1 7 0 3 1

Достатньо ефективною була кадрова політика. На початок 2017/2018 навчального року заклад був оптимально укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Навчально-виховний процес здійснювали 29 педагогів: 15 основних працівників та 14 педагогів-сумісників.

Мають кваліфікаційну категорію:

навчальний рік Спеціаліст вищої категорії Спеціаліст І категорії Спеціаліст ІІ категорії Спеціаліст з тарифним розрядом 12 Спеціаліст з тарифним розрядом 11 Спеціаліст з тарифним розрядом 10
2015/2016 2 1 1 6 9 11
2016/2017 2 0 0 8 9 5
2017/2018 1 0 0 9 6 13

Освітньо-кваліфікаційний рівень адміністративного та методичного персоналу високий: серед 4 осіб управлінського складу працівників закладу всі мають вищу освіту. У складі основного педагогічного колективу працюють як наставники - позашкільники, так і перспективна, творча молодь.
Моніторинг кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про збільшення кількості педагогічних працівників, зокрема на 4 особи.

1.3. Аналіз методичної роботи

2017/2018 навчальний рік став завершальним в питанні реалізації проектів Програми розвитку «Ставищенський РЦДЮТ в інноваційному поступі суспільства: 2016/2018 р.р.»: «Досвічений педагог» (кер. Головатюк І.Я.), «Виховна робота» (кер. Даниленко Ю.С.), «Учнівське самоврядування» (кер.Номерчук І П.), «Імідж та комфорт» (кер. Будакова Н.А.). Основна діяльність закладу протягом трьох років зосереджувалась на формуванні інноваційного освітнього простору системи позашкільної освіти Ставищенського району, створенні умов для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді, модернізації освітнього процесу.

У 2017/2018 навчальному році методична робота спрямовувалась на реалізацію науково-методичної проблеми «Формування життєвих компетентностей вихованців засобами позашкільної освіти». Протягом року діяльності в рамках науково-методичної проблеми проведені методичні заходи для педагогічних працівників. Протягом навчального року працювали: методична рада, педагогічна рада, методичне об’єднання керівників гуртків, психолого-педагогічний семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів ЗНЗ району.

Сформована структура методичної роботи базується на діагностично-прогностичній основі з урахуванням рівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Крім колективних форм широко використовувались індивідуальні форми методичної роботи: наставництво, курсова підготовка, самоосвіта, індивідуальні консультації, участь в районних, обласних науково-методичних заходах, участь в фахових конкурсах, створення портфоліо педагогів, огляд фахової літератури, створення методичної продукції та ін.

. Важливу роль у забезпеченні дієвості методичних заходів належить засіданням методичної ради, на яких у плановому порядку розглядалися питання надання практичної допомоги педагогам закладу в інноваційній діяльності, підготовці методичних матеріалів, поширення передового педагогічного досвіду.

У минулому навчальному році методичною радою розглянуто і схвалено методичні матеріали педагогічних працівників закладу:

- навчальна програма гуртка «Літературна творчість» (основний рівень навчання) – укладач Кулікова Г.І.;

- науково-методичні розробки, які подавалися для участі у фахових конкурсах з різних напрямів позашкільної освіти: творчий проект «Виготовлення мотора-генератора Бедіні» (автор Коломієць О.О.), «Навчальна програма театру ляльок» (автор Заболотня Л.П.), «Навчальна програма гуртка «Фантазія і природа» (автор Кулібаба Т.А.).

У 2017/2018 навчальному році пройшли експертизу науково-методичної ради КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» методичні матеріали педагогічного досвіду, які схвалено і занесено до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» та представлено на обласній виставці «Освіта Київщини»: навчальна програма «Фантазія і природа», автор Кулібаба Т.А. (схвалено НМР КВНЗ КОР «Академiя неперервної освiти», протокол №2 від 02.02.2017р.).

Належна увага в 2017/2018 навчальному році приділялась роботі педагогічної ради, на засіданнях якої розглядалися актуальні питання розвитку позашкільної освіти, організації навчально-виховного процесу гуртків.

Згідно з річним планом роботи в рамках діяльності методичного кабінету протягом року функціонувало методичне об’єднання керівників гуртків (керівник: методист з позашкільної освіти Головатюк І.Я.) з метою поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки керівників гуртків.  Новопризначеним педагогам надано консультативну та адресну методичну допомогу щодо календарно-тематичного планування програмового матеріалу, особливостей методики проведення навчального заняття, ведення журналу планування та обліку роботи гуртка тощо.

Вибір педагогами пріоритетних форм підвищення кваліфікації та самоосвіти визначається переважно курсами підвищення кваліфікації. У рамках атестації протягом 2017/2018 навчального року курсами підвищення кваліфікації охоплено 3 педагогів закладу, які пройшли підвищення кваліфікації в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Залишається сталим якісний склад педагогічних працівників, за наслідками атестації.

Відповідно до змісту науково-методичної роботи з педагогічними кадрами методичний кабінет здійснював розвиток їх професійної компетентності шляхом залучення до участі в обласних та Всеукраїнських науково-методичних заходах, що проводилися РМК відділу освіти Ставищенської РДА, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та НЕНЦ.  Варто відзначити зростання результативності педагогів в професійних і фахових конкурсах в 2017/2018 навчальному році. Педагоги взяли участь у 4-х професійних конкурсах обласного рівня та вибороли призові місця.

№пп ПІБ педагога Зміст заходів Обласний рівень Всеукраїнський рівень
1. Кулібаба Тетяна Антонівна ІІ етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти І місце  
2. Колісник Світлана Анатоліївна ІІ етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти лауреат  
3 Коломієць Олег Олександрович Обласний конкурс на кращий навчально-методичний матеріал з науково-технічної творчості ІІ місце  
4 Кулібаба Тетяна Антонівна І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році І місце  
5 Колісник Світлана Анатоліївна І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році І місце  
6 Кулібаба Тетяна Антонівна І (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році І місце  
7 Кулібаба Тетяна Антонівна Всеукраїнський конкурс науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралічтичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю у 2017 році І місце  

 

Достатня увага приділяється створенню умов для повноцінного функціонування методичного кабінету як інформаційно-методичного центру.

1.4. Організаційно-масова робота

Впродовж минулого навчального року здійснювався комплекс заходів, спрямованих на пошук, навчання і розвиток обдарованих дітей, а також створення умов для їхнього творчого самозростання. Традиційними масовими заходами у 2017/2018 навчальному році стали: участь у привітанні учасників серпневої наради педагогічних працівників району, концертних програмах до Дня вчителя, Дня людей з обмеженими можливостями, Дня Святого Миколая, Нового року, Міжнародного Дня 8 Березня, Масляної, Дня Перемоги, Міжнародного Дня захисту дітей. Традиційно в гуртках ЦДЮТ проводяться: розважальні програми під час канікул, Дні відкритих дверей, тематичні концерти, звітні концерти, посвята у гуртківці, календарно-обрядові свята тощо.

Виховна робота у Ставищенському районному центрі дитячої та юнацької творчості (культорганізатори Дишлюк Л.В., Даниленко Ю.С.) здійснюється за програмою «Моє завтра починається сьогодні» . В рамках програми протягом року для вихованців ЦДЮТ було проведено 34 заходи. Традиційними стали ігрові марафони, масові заходи: «Посвята в гуртківці», до Дня гідності та свободи, «Повір у себе» (до дня людей з обмеженими можливостями), новорічні свята, командні чемпіонати з інтелектуальних ігор, свято Масляної, свято Весни, районне свято « Майбутнє твориться сьогодні»

У нинішньому навчальному році у рамках діяльності Районної асоціації дитячих організацій Ставищенщини «Крона» по чотирьох напрямках («Почни з себе», «Ерудит», «Світ захоплень», «Краєзнавець») було проведено 7 виховних справ.

Проведено три засідання Координаційної ради РАДОС «Крона».

Представники органів районного учнівського самоврядування взяли участь в обласних зборах лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді, в роботі Обласної ради дітей Київщини (ділова зустріч депутатів Обласної ради дітей Київщини з представниками Головного територіального управління юстиції в Київській області з теми «Я – громадянин правової держави» 15.03.2018), у Саміті проактивних «Б. У. М. – Бажай. Удосконалюй. Мотивуй» із 02 по 04.05.2018 року.

Учні та педагоги загальноосвітніх навчальних закладів протягом року були активними учасниками та переможцями близько 20 районних, обласних та Всеукраїнських творчих конкурсів: конкурсів малюнків та плакатів, поетичних та екологічних конкурсів, профорієнтаційних заходів, конкурсів в рамках діяльності учнівського самоврядування. Найактивнішими учасниками цих заходів стали колективи Ставищенського НВК № 2, Ставищенський НВК № 1, Розкішнянський НВК, Красиілвський НВК та Гейсиська ЗОШ І-ІІІ ступенів: обласний етап Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Загадкове життя домашніх улюбленців» - І місце – Бондаренко Соломія, учениця Кривецької ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Гаркавлюк В.Є.; обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» – ІІІ місце – Осіпова Світлана, учениця Кривецької ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Гаркавлюк В.Є.; Всеукраїснький поетичний конкурс «Зерна доброти» - ІІІ місце – Кононок Богдан, учень Красилівського НВК, керівник Кравець П.О.; обласний конкурс шкільного малюнка «Я маю право» - ІІ місце – Однорог Марина, учениця Гостромогильського НВК, керівник Бабенко О.М., Мілончикова Ольга, учениця ОЗНЗ «Іванівський НВК», керівник Гривас М.П.

Діти та педагоги Ставищенщини не стояли осторонь обласних та Всеукраїнських акцій: підтримали обласні акції «Подарунки дітям АТО до дня Святого Миколая», Всеукраїнську громадську соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій «Зробимо Україну чистою», ХІІІ Всеукраїнську благодійну акцію Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», що пройшла під гаслом: «Почуй світ», зібравши 8629 грн.

1.5 Аналіз управлінської діяльності в закладі у 2017/2018 навчальному році

Управління навчально-виховним та господарським життям навчального закладу.

З метою підвищення рівня навчально-виховної роботи, упровадження в практику досягнень педагогічної науки й передового педагогічного досвіду за навчальний рік проведені:

  • Оперативні наради членів адміністрації – щотижнево;
  • Інструктивно-методичні наради при директорові

щомісячно;

  • засідання методичної ради – 4;
  • засідання педагогічної ради - 4 ;
  • засідання постійнодіючогосемінару для заступників директорів з виховної роботи - 4;
  • збори трудового колективу – 2;
  • засідання заступників директорів з виховної роботи - 3;

засідань батьківського комітету – 4;

  • року видано 64 наказів з основної діяльності та 26 накази з кадрової роботи. Проведено 2 засідання Ради закладу.

1.6 Охорона праці та техніки безпеки

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» в Центрі приділяється належна увага створенню безпечних умов праці та навчання учасників навчально-виховного процесу. Упродовж 2017/2018 навчального року в навчальному закладі забезпечувалося дотримання правил пожежної безпеки, електробезпеки, санітарії та гігієни. За звітний період у закладі не зареєстровано випадків дитячого травматизму. Усі навчальні кабінети закладу укомплектовані необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами, реквізитом та меблями для проведення гурткових занять відповідно до навчальних програм та профілю гуртків.

Протягом навчального року систематично та організовано проводилася робота по охороні та збереженні здоров’я гуртківців та педагогів під час проведення навчальних занять, виховних заходів, екскурсій, поїздок на районні та обласні масові заходи. Постійно здійснювалася перевірка організації адміністративного контролю за якістю проведення навчання та інструктажів з техніки безпеки, дотримання встановленого режиму праці й відпочинку, трудової дисципліни, систематично заслуховуються звіти про виконання угоди, наказів, інструкцій із техніки безпеки на засіданні педагогічної ради або профспілкового комітету.

У задовільному стані знаходяться електрообладнання, електрощитова, система пожежегасіння, яка складається з вогнегасників ( 4 штуки; пожежний щит); тепломережа.

1.7 Матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу:

  • дитячої та юнацької творчості розміщується в двоповерховій будівлі, на першому поверсі. Для організації навчально-виховного процесу у закладі обладнано 6 кабінетів, технічна майстерня , актова зала. В коридорі навчального закладу організовано постійнодіючу виставку, де представлені творчі роботи вихованців .

В наявності комплект звукової апаратури, комп'ютери ( 10 шт.), принтери (2шт.), музичний центр , магнітофони ( 2 шт.), барабани (12 шт.), ноутбук

Навчальні кабінети оформлені відповідно до вимог, мають відповідне технічне обладнання та інструментарій, наочні стенди, меблі, які відповідають кількості та віку вихованців. Роботою кожного кабінету керує відповідальний, якого призначено наказом директора. Велика увага приділяється наявності кімнатних квітів, збереженню меблів, дотриманню санітарно – гігієнічних норм та естетичному оформленню. На вхідних дверях кожного кабінету є відповідні таблички з назвою гуртків, розкладом роботи. Робочі місця членів адміністрації комп’ютеризовані. Майже всі учасники навчально-виховного процесу мають доступ до мережі Інтернету. У закладі наявна вся будівельна та технічна документація. Певна увага приділялась зміцненню матеріально-технічної бази навчального закладу, ремонту навчальних кабінетів та поповненню їх обладнанням.

  • підтримку у створенні належних умов для навчання вихованців надають батьківська громадськість та батьківський комітет закладу. В 2017-2018н.р.в закладі здійснено косметичні ремонти в 2 навчальних кабінетах, оформлено куточки для відпочинку та оснащено їх сучасними диванами ( 2 шт.) Як результат співпраці з батьківською громадськістю для зміцнення матеріальної бази закладу залучено матеріальних надходжень від спонсорів та батьків на загальну суму 48 577 грн. З них було придбано: туристське оснащення , хореографічні костюми (3 комплекти), канцтовари, господарчі товари тощо. Також використано кошти на ремонт та обслуговування комп'ютерної техніки, придбання подарунків та призів на свята, на участь учнів та педагогів в районних та обласних заходах, забезпечення автотранспортом на обласні заходи , на внутрішній ремонт приміщення , повірку вогнегасників

1.8.Основні проблеми та недоліки

Незважаючи на позитивну динаміку функціонування закладу, в діяльності Ставищенського РЦДЮТ наявні недоліки, які негативно позначаються на розвитку позашкільної освіти району.

  • низьким залишаються показник охоплення позашкільною роботою учнів сільських загальноосвітніх шкіл району. Існує проблема відсутності кваліфікованих керівників вокального , образотворчого, театрального гуртків.

Посиленої уваги потребує проблема стану організації навчально-виховного процесу на гуртках вищого рівня навчання.

Випускникам закладу щороку видаються свідоцтва про позашкільну освіту за певним напрямом діяльності. У 2017/2018 навчальному році було видано 14 свідоцтв про позашкільну освіту, що є невисоким показником.

З метою створення позитивного іміджу закладу необхідно:

  • створити банк даних вихованців, які продовжили навчання у ВНЗ за профілем позашкільного навчального закладу;
  • активізувати учнівське та батьківського самоврядування

Відсутність фінансування впливає на рівень конкурсних робіт, якість сценічних костюмів, декорацій тощо

Разом з цим існує низька проблем, які необхідно вирішити для підвищення результативності навчально-виховного процесу та іміджу закладу позашкільної освіти в селищі:

  • В аварійному стані знаходиться зовнішня стіна будівлі закладу, вхід в підвальне приміщення, що становить загрозу здоров'ю та життю дітей та працівників.
  • Здійснити капітальний ремонт внутрішніх туалетів
  • Замінити старі аварійні вхідні двері на сучасні енергозберігаючі
  • Оновити застарілу комп'ютерну техніку, меблі ( столи, стільці, шафи)

Пріоритетні напрямки розвитку навчального закладу, організація та вдосконалення навчально-виховного процесу у 2018/2019 навчальному році:

  • виконання державних законів та нормативних документів про позашкільну освіту;
  • реалізація навчального плану і навчальних програм зі всіх напрямів гурткової роботи;
  • створення системи методичних послуг та організація процесу обслуговування освітніх запитів педагогів на основі сервісного підходу; проектування індивідуальних методичних маршрутів розвитку педагогів;
  • осучаснення та урізноманітнення напрямів гурткової роботи з урахуванням інтересів мешканців громади;

· сприяння розвитку самоосвіти педагога в системі формування його професійної компетентності: відвідування обласних семінарів, відкритих занять, виставок, конкурсів, фестивалів, майстер-класів;

· впровадження сучасних форм виховання, інноваційних форм та методів роботи;

· співпраця педагогічного колективу, батьків вихованців, громадських організацій, представників влади у створенні креативного творчого простору, у організації та проведенні районних масових заходів;

· посилення профорієнтаційної роботи з неповнолітніми, забезпечення постійного контролю за дотриманням законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності серед підлітків;

· активізація індивідуальної роботи з обдарованими та здібними дітьми, систематичної та послідовної роботи щодо підготовки вихованців до творчих конкурсів різного рівня,

· збереження будівель, обладнання, майна; поповнення та поновлення матеріальної бази закладу сучасним обладнанням, сценічними костюмами, методичною та фаховою літературою;

 

· зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу при залученні підприємств, організацій, громадськості, спонсорів, батьків.

 

 

Категорія: Звіт директора | Додав: leonivna8 (13.06.2018)
Переглядів: 520 | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський комунальний заклад позашкільної освіти "КРОКУС" © 2024