Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 26.02.2020, 11:36

Меню сайту
Категорії розділу
Аналіз діяльності [8]
1
Структура методичної роботи [3]
2
Програма розвитку [1]
3
Нормативно-правова база [16]
Інноваційна діяльність [4]
Національно-патріотичне виховання [20]
Скарбничка керівника гуртка [24]
План роботи [1]
Рекомендуємо
Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 402
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Методичні орієнтири » Аналіз діяльності

Аналіз методичної роботи (2012-2013н.р.)

АНАЛІЗ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

СТАВИЩЕНСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ 

У 2012/2013 навчальному році педагоги Ставищенського районного центру дитячої та юнацької творчості спрямували навчально-методичну роботу на реалізацію  науково-методичної проблеми  «Забезпечення компетентнісного підходу в організації навчально-виховного процесу з метою поліпшення якості позашкільної освіти». Робота над проблемою стимулювала колектив до практичного втілення ідей та основних принципів особистісно орієнтованого навчання.

Робота методичної служби Ставищенського районного центру дитячої та юнацької творчості спрямована на  поступову модернізацію змісту методичної роботи з педагогічними працівниками, підвищення результативності навчально-виховного процесу.

Основними завданнями навчально-виховного процесу в закладі у 2012-2013 н. р. були: забезпечення безперервності та наступності навчання і виховання; спрямування педагогічних технологій, інноваційних процесів на особистість дитини, на розкриття її здібностей, на задоволення інтересів і потреб у самовизначенні; пошук шляхів підвищення якості навчальних занять гуртків та досягнень вихованців.

Основними чинниками оновлення методичної роботи в закладі є:

-  системність поставлених цілей, завдань, змісту, форм її організації;
-  оцінка ефективності за показниками кінцевого результату;

-  діагностико-аналітичний характер змісту методичної роботи;
-  пріоритетність використання форм активного навчання педагогів;
-  розвиток науково-методичної діяльності від організаційних форм до самоосвіти.

      В Центрі в минулому навчальному році широко використовувалися різні  форми та методи організації методичної роботи з педагогічними працівниками, як колективні - (методичні об’єднання, психолого-педагогічні семінари та семінари-практикуми, групові консультації, тренінги, майстер-класи, творчі групи, педагогічні виставки, Школа молодого педагога, оперативно-методичні наради), так і індивідуальні (наставництво, курсова підготовка, самоосвіта; огляд наукової, методичної, педагогічної літератури; співбесіди, індивідуальні консультації, творчий звіт (атестація); створення портфоліо, складання методичних розробок). 

Підвищенню ролі нашого закладу, пропаганді його роботи та досягнень сприяє участь педагогів у районних та обласних науково-методичних заходах, що проводилися  ЦТДЮК, КОІПОПК та РМК з педагогічними працівниками.  Педагоги взяли участь у всіх запланованих семінарах, майстер-класах, методичних обєднаннях. За результатами участі  у обласних професійних конкурсах в минулому навчальному році педагоги закладу взяли участь в 2-х, з них І місце -1.

Протягом року педагоги закладу підвищували свій кваліфікаційний рівень також шляхом самоосвіти.  У рамках атестації в 2012-2013 н.р. пройшли підвищення кваліфікації на базі КОІПОПК 4 педагоги та атестовані 3 педагогічних працівники, з них 1 підвищив кваліфікаційну категорію, та  2 педагоги підвищили тарифний розряд. Атестація проводилися відповідно до вимог нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.

У квітні 2013 року проведено  конкурс «Нетрадиційне заняття гуртка» серед педагогів закладу, в якому взяли участь 5 педагогічних працівників. Білецька Л.Г., Заболотня Л.П., Кулібаба Т.А., Колісник С.А., Лозінська М.Л..  Щорічний конкурс демонструє  готовність педагогів до впровадження у навчально-виховний процес нетрадиційних форм проведення занять. Журі конкурсу відмітило роботи керівника гуртка Колісник С.А.,  що вирізняються змістовним наповненням та оформленням.

Вимогою сьогодення є укладання творчого портфоліо педагога – колекції кращих конспектів занять, сценаріїв заходів, цікавих педагогічних знахідок та систематизація досягнень  педагога та його вихованців.  

Поповнився банк методичних напрацювань педагогічних працівників закладу. У 2012-2013 навчальному році методичною радою  схвалено матеріали з досвіду роботи  методиста з виховної роботи Міщенко Н.М. (методичного посібника «Проблеми учнівського самоврядування у змісті методичної роботи»).
Матеріали Міщенко Н.М. подані на розгляд науково-методичної ради відділу освіти Ставищенської РДА та будуть представлені на обласній виставці «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології».

Протягом року проводилася певна робота щодо поширення досвіду роботи  педагогів закладу. Так, в журналі «Позашкілля» впродовж року розміщені матеріали з досвіду роботи  Міщенко Н.М., методиста з виховної роботи (розробка експрес-гри для учнів 7-9 класів «Екологічна стежка») та  матеріали психолого-педагогічного ігрового марафону «У пошуках істини» практичного психолога Колісник С.А.. Вона ж є автором методичної розробки «Ігрова валіза», що розміщений в «Психологічному віснику Київщини».        

Протягом року відбулося 4 засідання педагогічної ради.  2 з них проходили в нетрадиційній формі з елементами тренінгу.

  Діяльність методичної ради Центру скерована на підвищення  науково-методичного  рівня   і   розвиток   творчого   потенціалу педагогічного колективу, сприяння впровадженню у навчально-виховний процес нових педагогічних технологій, що забезпечують розвиток особистості вихованців.      
Категорія: Аналіз діяльності | Додав: leonivna8 (03.09.2013)
Переглядів: 431 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Хмаринка тегів
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський ЦДЮТ © 2020