Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.11.2018, 15:04

Меню сайту
Рекомендуємо
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 369
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2017 » Червень » 23 » Звіт директора Ставищенського районного центру дитячої та юнацької творчості (част. 2)
11:17
Звіт директора Ставищенського районного центру дитячої та юнацької творчості (част. 2)

1.3. Кадрове забезпечення

    Достатньо ефективною була кадрова політика. На початок 2016/2017 навчального року заклад був оптимально укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Навчально-виховний процес здійснювали 24 педагоги: 13 основних працівників та 11 педагогів-сумісників.

 

Спеціаліст

або магістр (повна вища)

Бакалавр (базова вища)

Молодший спеціаліст (неповна вища)

Не спеціаліст

Навчаються

у ВУЗах

Пенсіонери

Викладач-методист

18

 

0

5

 

0

0

0

 

1

Мають кваліфікаційну категорію:

«Спеціаліст вищої категорії»

«Спеціаліст І категорії»

«Спеціаліст ІІ категорії»

«Спеціаліст з тарифним розрядом 10

«Спеціаліст з тарифним розрядом 9

«Спеціаліст з тарифним розрядом 8

2

2

0

11

5

4

    Освітньо-кваліфікаційний рівень адміністративного та методичного персоналу високий: серед 3 осіб управлінського складу працівників закладу всі мають вищу освіту.

  У складі основного педагогічного колективу працюють як наставники - позашкільники, так і перспективна, творча молодь.

   Із працівників закладу – мають вік: .

до 30 років

Від 30 до 39

Від 40 до 49

Від 50 до 54

Від 55 до 60

Від 60

до 70

0

4

14

2

3

1

1.4. Аналіз методичної роботи

  Методична робота Ставищенського РЦДЮТ була спрямована на виконання основної проблеми навчально-виховної діяльності: «Формування системи цінностей громадянина України шляхом якісної позашкільної освіти» та вирішення науково-методичних завдань:

  • здійснення науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в закладі, розробка навчально-методичних рекомендацій;
  • впровадження новітніх освітніх технологій навчання в роботу позашкільного навчального закладу; модернізація методик навчання на засадах особистісно-орієнтованого, компетентнісного, діяльнісного підходів;
  • підвищення кваліфікації педагогічних кадрів з метою формування педагога з високим рівнем професіоналізму, методичної і загальної культури, інноваційним творчим стилем мислення;
  • забезпечення участі та результативності педагогічних працівників у професійних конкурсах.

    2016/2017 навчальний рік став організаційним в питанні реалізації проектів Програми розвитку «Ставищенський РЦДЮТ в інноваційному поступі суспільства: 2016/2018 р.р.»: «Досвічений педагог» (кер. Головатюк І.Я.), «Виховна робота» (кер. Дишлюк Л.В.), «Учнівське самоврядування» (кер. Міщенко Н.М.), «Імідж та комфорт» (кер. Будакова Н.А.). Метою програми є формування інноваційного освітнього простору системи позашкільної освіти Ставищенського району, створення умов для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді, модернізація навчально-виховного процесу в закладі.

  У 2016/2017 навчальному році завершено роботу з реалізації науково-методичної проблеми «Формування системи цінностей громадянина України шляхом якісної позашкільної освіти». Протягом трьох років роботи над проблемою проведено понад 30 методичних заходів для педагогічних працівників з даної проблеми, над якою працювали: методична рада, педагогічна рада, методичне об’єднання керівників гуртків, психолого-педагогічний семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів ЗНЗ району.

  Сформована структура методичної роботи базується на діагностично-прогностичній основі з урахуванням рівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Крім колективних форм широко використовувались індивідуальні форми методичної роботи: наставництво, курсова підготовка, самоосвіта, індивідуальні консультації, участь в районних, обласних науково-методичних заходах, участь в фахових конкурсах, створення портфоліо педагогів, огляд фахової літератури, створення методичної продукції та ін.

  Діяльність методичної ради закладу скерована на підвищення науково-методичного рівня і розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, сприяння впровадженню у навчально-виховний процес нових педагогічних технологій, що забезпечують розвиток особистості вихованців.

  У минулому навчальному році методичною радою розглянуто і схвалено методичні матеріали педагогічних працівників закладу:

- навчальні програми гуртків: «Образотворче мистецтво» (початковий рівень навчання) - укладач Козак Л.Л.; «Студія краси» (основний, вищий рівні навчання) - автор Колісник С.А.; «Комп’ютерна графіка і мультимедіа» (основний, вищий рівні навчання) - автор Колісник С.А.; «Юна леді» (початковий рівень навчання) - укладач Братчик Т.І.; «Арт-майстерня» (вищий рівень навчання) - укладач Заболотня Л.П.; «Фантазія і природа» (вищий рівень навчання) – автор Кулібаба Т.А.;

- науково-методичні розробки, які подавалися для участі у фахових конкурсах з різних напрямів позашкільної освіти: «Навчальна програма театру ляльок», «Сценарій вистави тіньового театру «Історія намистинки» (автор Заболотня Л.П.), «Сценарій театралізованого свята Масляної (автор Даниленко Ю.С.), навчально-методичний посібник «Гурток як форма професійного самовизначення старшокласників», «Методичні рекомендації «Нетрадиційне заняття на гуртку як умова розвитку пізнавальних інтересів вихованців» (автор Колісник С.А.), «Навчальна програма гуртка «Паперопластика» (автор Кулібаба Т.А.).

   У 2016/2017 навчальному році пройшли експертизу науково-методичної ради КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» методичні матеріали педагогічного досвіду, які схвалено і занесено до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» та представлено на обласній виставці «Освіта Київщини»: навчальна програма «Паперопластика», керівник Кулібаба Т.А. (схвалено НМР КВНЗ КОР «Академiя неперервної освiти», протокол №2 від 02.02.2017р.), навчальна програма «Комп’ютерна графіка і мультимедіа», навчальна програма «Студія краси», керівник Колісник С.А. (схвалено НМР КВНЗ КОР «Академiя неперервної освiти», протокол №3 від 30.03.2017р.).

   Належна увага в 2016/2017 навчальному році приділялась роботі педагогічної ради, на засіданнях якої розглядалися актуальні питання розвитку позашкільної освіти, організації навчально-виховного процесу гуртків.

   Згідно з річним планом роботи в рамках діяльності методичного кабінету протягом року функціонувало методичне об’єднання керівників гуртків (керівник: керівник гуртка-методист Колісник С.А.) з метою поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки керівників гуртків.

   Під час роботи методичного об'єднання керівників гуртків практикувалися переважно активні форми роботи, спрямовані на формування якісно нового педагога-позашкільника, здатного сформувати у вихованців базові компетенції, успішного і компетентного, готового до інноваційних змін, які знайшли обгрунтування в концепції Нової української школи. Робота з молодими педагогами в 2016/2017 навчальному році була спрямована на створення умов для їх професійного зростання. Новопризначеним педагогам надано консультативну та адресну методичну допомогу щодо календарно-тематичного планування програмового матеріалу, особливостей методики проведення навчального заняття, ведення журналу планування та обліку роботи гуртка тощо.

  Вибір педагогами пріоритетних форм підвищення кваліфікації та самоосвіти визначається переважно курсами підвищення кваліфікації. У рамках атестації протягом 2016/2017 навчального року курсами підвищення кваліфікації охоплено 6 педагогів закладу, 2 педагоги пройшли підвищення кваліфікації в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», 2 педагоги – в ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти». За дистанційною формою навчання навчався на курсах підвищення фахової кваліфікації 1 педагог. Сучасною перспективною формою підвищення кваліфікації та педагогічної майстерності для педагогічних працівників є обласні професійні об'єднання на базі навчальних закладів Київщини. Навчався на курсах підвищення кваліфікації на базі ООЗО Фастівської школи народної майстерності 1 педагог.

  Атестація педагогічних працівників проводиться згідно з чинними нормативно-правовими документами. Методичним кабінетом здійснюється організаційно-методичний супровід атестації педагогів розроблено методичні рекомендації, забезпечено роботу консультаційного пункту, проведено інструктивно-методичні наради, здійснено оцінку діяльності педагогічних працівників, які атестуються.

   Відповідно до змісту науково-методичної роботи з педагогічними кадрами методичний кабінет здійснює розвиток їх професійної компетентності шляхом залучення до участі в обласних та Всеукраїнських науково-методичних заходах, що проводилися РМК відділу освіти Ставищенської РДА, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та НЕНЦ. Активізувалася робота щодо пошуку, виявлення та підтримки творчо працюючих педагогів закладу. Варто відзначити зростання результативності педагогів в професійних і фахових конкурсах в 2016/2017 навчальному році. Педагоги взяли участь у 5 професійних конкурсах обласного рівня та вибороли призові місця. Слід відзначити Заболотню Л.П. (І місце) та Даниленко Ю.С. (ІІІ місце) переможців обласного конкурсу віртуальних науково-методичних розробок з художньо-естетичного напряму позашкільної освіти; обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

   В 2016/2017 навчальному році було відзначено почесною грамотою з нагоди святкування Дня селища Ставище керівника гуртка Лозінську Марину Леонідівну за професійні досягнення та вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти району.

 

Переглядів: 64 | Додав: leonivna8 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Хмаринка тегів
Друзі сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ставищенський ЦДЮТ © 2018